Са тугом саопштавамо да је преминуо наш драги колега, професор, педагог, учитељ многих генерација, Љубиша Јовановић.

Био је музичар, музички педагог, оснивач многобројних оркестара, фестивала и музичких удружења.

Педагошки рад је започео у Музичкој школи „Петар Коњовић”, потом у музичким школама „Даворин Јенко” и „Војислав Вучковић”, да би од 2006. године свој професионални пут наставио у нашој школи. Са својим ученицима је освојио читав низ савезних, републичких и међународних признања, а многи од њих су захваљујући професору Љубиши успешно наставили и завршили студије у земљи и иностранству.

Оснивач је квартета „Невски”, оркестра кларинета при АКУД „Иво Лола Рибар”, „ Интернационалног удружења љубитеља музике”, један од покретача Симфонијског оркестра младих „Зорт”, Међународног такмичења „Даворин Јенко”, „Смотре младих талената Србије” у Сремским Карловцима, „Кларинет феста” у Котору…

Љубиша Јовановић је био активни члан Удружења музичких и балетских педагога Србије, члан управног одбора, комисија и жирија на многим такмичењима. Одржао је на десетине мастер класова, семинара и предавања.

Добитник је награде Заједнице музичких и балетских школа за педагошки рад и Удружења педагога.

Добитник је и награде Српског витеза за очување, част и традицију српске културе и обичаја „Српска круна”.

Са тугом и неверицом се опраштамо од драгог колеге.

Време и место сахране ће бити накнадно објављени.

seventeen + five =