Poštovani gosti, dragi roditelji, kolege nastavnici, učenici, dragi prijatelji,

dobro došli na koncert povodom našeg jubileja, 65 godina od osnivanja Muzičke škole„Vatroslav Lisinski”. Sada već davne 1953.godine, rođena je najmlađa muzička škola u Beogradu. Počeli smo sa radom u nekoliko prostorija matične škole, sa 35 učenika i samo nekoliko profesora.

A danas,osnovnu i srednju školu pohađa preko 850 đaka i 104 profesora u matičnoj školi i četiri izdvojena odeljenja.

U međuvremenu iz škole su izašle generacije muzičara instrumentalista, teoretičara, pevača, pobednici domaćih i međunarodnih takmičenja, istaknuta imena muzičke scene…

Ovom prilikom bih napomenuo da se radujemo jubileju zajedno sa sa našom opštinom Čukarica na čijoj teritoriji škola živi i radi, ali i deli radost prema muzici.Sa zadovoljstvom sarađujemo sa školama sa naše opštine, a naši učenici često učestvuju na kulturnim manifestacijama na opštini i humanitarnim akcijama.

Prešli smo dugačak put . Ponosni smo na svoju viziju,vrednosti i svoju misiju u dugoj istoriji naše škole….

Uz odgovornost i čast što smo svedoci ovako vrednog jubileja, poklanjamo Vam ove koncerte i delimo sa Vama radost  muziciranja.

Hvala!

Dodajte konkretno u čemu je saradnja sa opštinom…kroz koncerte itd.