У  оквиру  Дана архитектуре Филозофског факултета Универзитета  у  Београду, 10. 6. 2016, најстаријег  факултета  у историји Србије, организована је и  међународна  студентска пракса „ Новија  архитектура  Београда“ која  окупља  преко  400  полазника.
Музички програм ученика школе „ Лисински “  ће употпунити    вечерњи  скуп учесника  праксе  у  амфитеатру  „Георгиј  Острогорски “ .  Тиме отпочиње   сарадња   младих архитеката, историчара уметности и наставника  и  ученика  школе  ,, Ватрослав Лисински “ .
У програму учествују: Дуо  гитара  ,, Анонимус “  – Марија  Грујић и Катарина  Николић , трио Сања Вукадиновић, флаута, Никола  Матић, фагот,  Соња  Лазовић, соло певање . На програму ће бити извeдена дела   Ваиса, Да Фаље, Пичинија, Телемана, Левина.